החלטות דירקטוריון הבורסה בישיבתו מיום רביעי ה-31.7.2013 - ד"ר רון מלכא, מ"מ יו"ר הדירקטוריון
- אושרו המלצות ועדת האיתור לבחירת המנכ"ל החדש
- אלדד הרשטיג מונה לסמנכ"ל בכיר ומנהל מחלקת טכנולוגיות מידע ותפעול

הודעה לעיתונות
01/08/2013

ד"ר רון מלכא מונה למ"מ יו"ר הדירקטוריון
 
דירקטוריון הבורסה קיבל את בקשתו של מר שאול (סם) ברונפלד לסיים את תפקידו כיו"ר הדירקטוריון, והוא מודה לו על שנים רבות של עשייה ותרומה לבורסה ולשוק ההון. הדירקטוריון מינה את ד"ר רון מלכא למ"מ יו"ר הדירקטוריון. ד"ר מלכא משמש כדירקטור חיצוני וכיו"ר ועדת הביקורת, יו"ר הועדה לאיתור למנכ"ל החדש, ויו"ר הועדה לניהול הרזרבות הכספיות של הבורסה. כמו כן הינו חבר בדירקטוריון המסלקה ומסלקת מעו"ף, ובוועדת הכספים והמאזן של הבורסה. ד"ר מלכא הינו מרצה בכיר באקדמיה לכלכלה, בנקאות ושוק ההון ויועץ כלכלי ופיננסי לחברות וגופים במשק. בשנת 2007 פרש משירות בצה"ל בדרגת אל"מ לאחר 25 שנה, מתוכן 16 שנים ביחידת היועץ הכספי לרמטכ"ל. בתפקידו האחרון שימש כסגן היועץ הכספי לרמטכ"ל וראש אגף התקציבים במשרד הביטחון.

רון מלכא, צילום: משה שי   
   ד"ר רון מלכא, צילום: משה שי

הדירקטוריון אישר את המלצות וועדת האיתור למנכ"ל החדש 
הדירקטוריון נתן את ברכתו להליכי עבודת ועדת האיתור כפי שהותוו על ידה. ד"ר רון מלכא, יו"ר הועדה,  מסר שהוועדה רואה בהליך האיתור ובבחירת מנכ"ל/ית חדש/ה הזדמנות, והיא תעשה ככל יכולתה לאתר אדם ראוי, שעל רקע הקשיים בבורסה ובשוק ההון בכלל, ישכיל להוביל תהליך יצירתי של שינוי, לפתח ולהתאים את השירותים שהבורסה מעניקה לצרכים המשתנים תדיר של השוק; אדם בעל חזון ויכולת ביצוע כאחד, שיחזיר לבורסה את מעמדה כפלטפורמה מרכזית לגיוס הון ולמסחר בו, והכל תוך שיתוף פעולה פורה עם כל השחקנים בשוק, הרגולטורים וסגל העובדים המסור של הבורסה.
אלדד הרשטיג מונה לסמנכ"ל בכיר, מנהל מחלקת טכנולוגיות מידע ותפעול 
​דירקטוריון הבורסה הרואה חשיבות רבה ברציפות הניהולית ושימור הידע המקצועי הרב הקיים  אצל סגל הבורסה, אישר היום את מינויו של אלדד הרשטיג כמנהל מחלקת טכנולוגיות מידע ותפעול. הרשטיג יכנס לתפקידו בינואר 2014, עם סיום כהונתו של יוני שמש אשר יפרוש לעסקים פרטיים בסוף 2013. מאז שנת 2007 משמש הרשטיג כסמנכ"ל בבורסה, וסגן מנהל מחלקת טכנולוגיות מידע ותפעול. הרשטיג היה שותף להובלת תהליכי המיחשוב המרכזיים של המסחר, המעו"ף והסליקה. טרם הצטרפותו לבורסה שירת ביחידה 8200 בחיל המודיעין. אלדד בעל תואר ראשון בניהול ופסיכולוגיה.