הבוקר פתחו הנהלת אופקו ושר המדע את המסחר בבורסה לרגל הרישום הכפול של חברת אופקו בבורסה

הודעה לעיתונות
21/08/2013
 
הבוקר התקיים בבורסה בתל-אביב טקס פתיחת מסחר לרגל הרישום הכפול של חברת אופקו, במעמד שר המדע הטכנולוגיה והחלל, הנהלות חברת אופקו וחברת פרולור והנהלת הבורסה. 
 
שר המדע, הטכנולוגיה והחלל, יעקב פרי אמר כי "הרישום הכפול של חברת אופקו בבורסה הינו עוד שלב במהלך לשים את ישראל כמובילה בינלאומית של תחומי הביו-פארמה. אין זה דבר של מה בכך עבור חברה בינלאומית להירשם בבורסה בתל אביב, במיוחד בעת הנוכחית של סערות איזוריות וכלכליות, דבר המאשש את חוסנה של מדינת ישראל. אני מקווה כי הרישום של חברת אופקו יהיה הסנונית הראשונה לחברות בינלאומיות נוספות".
 
ד"ר פיליפ פרוסט, יו"ר ומנכ"ל אופקו אמר כי "אנחנו באופקו מאמינים שאנו מרוויחים מהכישרון והניסיון של פרולור. המיזוג של פרולור לאופקו זו דוגמא טוב למה ששיתוף פעולה בין ישראל ולארה"ב ובין מדינות נוספות יכול להניב. פורולור היא חברה המכילה אנשים מוכשרים ומקצועיים המהווים בעיני דוגמא ללב ולנשמה של ישראל והמוח הישראלי. מה שישראל צריכה היום זה 10 חברות כמו טבע, לא מספיקה אחת. אני יודע שפרולור, יחד עם אופקו, תהפוך להצלחה כדוגמת טבע, בעתיד הקרוב, ומעניין לראות שיש כאן חברות נוספות עם פוטנציאל זהה. המוח הישראלי לא מפסיק להפתיע ובהחלט שווה לימוד והשקעה".
 
מנכ"ל הבורסה, אסתר לבנון אמרה כי "זהו יום מיוחד לבורסה. הרישום הכפול של אופקו מהווה הכרה במעמד המיוחד שיש לסקטור הביומד בבורסה בתל אביב והבעת אמון בשוק ההון הישראלי. בשנים האחרונות הצליחה הבורסה להפוך למרכז עבור חברות ביומד. בסוף 2005 היו רשומות בבורסה 12 חברות ביומד, כיום רשומות 59 חברות, מתוכן 7 ברישום כפול. זהו הסקטור הגדול ביותר בבורסה מבחינת מספר החברות וגדול יותר ממה שקיים בבורסות האירופאיות".
 
בתמונה מימין לשמאל:
שי נוביק, מנכ"ל פרולור; ד"ר פיליפ פרוסט, יו"ר ומנכ"ל אופקו; אסתר לבנון, מנכ"ל הבורסה; יעקב פרי, שר המדע, הטכנולויגה והחלל וד"ר רון מלכא, מ"מ יו"ר דירקטוריון הבורסה.
 
קרדיט לצלם: משה שי. התמונה ללא כל תמורה כספית.