הנהלת קבוצת אלקטרה פתחה הבוקר את המסחר לרגל כניסתה למדד ת"א-35

הודעה לעיתונות
09/02/2020
 

הנהלת קבוצת אלקטרה פתחה הבוקר את המסחר לרגל כניסתה למדד ת"א-35, מדד הדגל של הבורסה לניירות ערך בתל אביב.

חברת אלקטרה הינה מהחברות הוותיקות בבורסה, הוקמה בשנת 1945, החלה להיסחר בבורסה בתל אביב בשנת 1971 והינה חברה-בת של אלקו, שאף היא נסחרת בבורסה וזאת משנת 1976.
אלקטרה פועלת ב-17 מדינות ביבשת אירופה, ארה"ב, אפריקה וישראל ומעסיקה כ-11,000 עובדים אשר רובם המכריע במדינת ישראל.

שווי שוק החברה עומד כיום על כ- 6.5 מיליארד ₪ ועם קרוב ל- 50% אחזקות ציבור. בנוסף למדד ת"א-35, החברה נכללת גם במדד ת"א-125, ת"א-פמילי ותל דיב.

איתמר דויטשר, מנכ"ל קבוצת אלקטרה: "קבוצת אלקטרה עברה כברת דרך משמעותית מאז הונפקה לראשונה בבורסת ת"א בשנת 1971, והפכה לאחת מחברות הייזום והקבלנות הייחודיות, הגדולות והמובילות בישראל. כניסתה של החברה למדד היוקרתי של הבורסה, מדד ת"א-35, הינה פועל יוצא של הצמיחה העקבית שנרשמה בהיקפי הפעילות של הקבוצה בשנים האחרונות, לצד האמון שרוחש שוק ההון בהנהלת החברה, בהצלחת האסטרטגיה העסקית שלה לאורך השנים, ובפעילותה. האסטרטגיה של אלקטרה, שבסיסה מעגל רחב של שירותים מקצועיים לענף הנדל״ן והתשתיות, היא שמאפשרת לנו להמשיך להתמודד עם אתגרים גדולים ומשמעותיים במשק הישראלי והגלובאלי, ולהביא לידי ביטוי את יכולותיהן של כלל החברות בקבוצה. אנו נמצאים בעיצומו של מהלך להמשך הרחבת הפעילות בישראל בכלל והפעילות הבינלאומית בפרט – מהלך שתופס תאוצה עם הקמת Electra USA בתחילת 2019, ורכישת חברות הפועלות בניו-יורק בתחום האלקטרו-מכניקה. האתגר המרכזי העומד בפנינו בשנה הקרובה הוא לאמץ מתווה פעילות של חברה גלובלית עם רגל אחת חזקה בישראל ורגל שנייה שנבנית במקביל בחו"ל לשנים קדימה – כל זאת תוך יישום דרכי הניהול, השליטה והבקרה המיטביים שבנינו בהצלחה בעשור האחרון".

ניר קסטרו, כלכלן ממחלקת מסחר, נגזרים ומדדים בבורסה: "אנו שמחים לפתוח את יום המסחר בבורסה לרגל כניסה של אלקטרה למדד הדגל של הבורסה ת"א-35. היכולת של אלקטרה לאורך השנים לספק לענף הנדל"ן פתרונות החל מהקמת המבנה דרך מערכות הבניין, חשמל, מעליות ולשירותי הפיתוח והאחזקה, הוכיח את עצמו לאורך זמן והביא אתכם להיכנס למדד ת"א-35. אני מאחל לכם שתמשיכו לצמוח ולגדול, תמשיכו להעסיק עוד עובדים ולהתפתח לטובת ציבור המשקיעים והמשק הישראלי".

אלקטרה פתחה את המסחר 

בתמונה מימין לשמאל: אמנון נויבך, יו"ר דירקטוריון הבורסה; איתמר דויטשר, מנכ"ל קבוצת אלקטרה; מייקי זלקינד, מנכ"ל משותף מקבוצת אלקו; דני זלקינד, מנכ"ל משותף מקבוצת אלקו;  ניר קסטרו, כלכלן ממחלקת המסחר של הבורסה ואיתי בן זאב, מנכ"ל הבורסה. 

קרדיט לצלם: עומר מסינגר, צולם ללא תמורה כספית.