הנהלת פנינסולה פתחה הבוקר את המסחר לרגל ההנפקה בבורסה

הודעה לעיתונות
25/02/2020
 

הבוקר פתחה את המסחר בבורסה הנהלת חברת פנינסולה. החברה הינה מחלוצות חברות האשראי החוץ בנקאי בבורסה כשהצטרפה לבורסה בשנת 2014. ענף השירותים הפיננסיים בבורסה כולל כיום 11 חברות העוסקות במתן אשראי חוץ-בנקאי כששווי השוק הכולל של החברות מסתכם במעל 4 מיליארד שקל.

פנינסולה מחזיקה ברישיונות מורחבים למתן אשראי מרשות שוק ההון, הביטוח והחיסכון ובדצמבר 2019 אישר דירקטוריון החברה להרחיב את פעילות האשראי והמימון שמעניקה החברה גם לשווקים בחו"ל.

תשואת מנית החברה מתחילת 2019 ועד היום עמדה על 125% והתשואה ממועד המיזוג והכנסת הפעילות בשנת 2014 הינה מעל 350%.

מיכה אבני, מייסד ומנכ"ל קבוצת פנינסולה ויו"ר איגוד חברות האשראי: "לפני 15 שנה, כשהקמתי את פנינסולה, המערכת הבנקאית שלטה באופן מוחלט בתחום האשראי העסקי לחברות קטנות ובינוניות. הבאנו חזון של שוק תחרותי שמיטיב עם בעלי העסקים הקטנים והבינוניים ויצרנו תעשייה חזקה ומקצועית של חברות אשראי חוץ בנקאיות. אנחנו עושים היסטוריה - שינינו את ההתנהגות הכלכלית של המשק הישראלי, יצרנו שוק תחרותי, והיום אנחנו פותחים את המסחר בבורסה לאחר 44 רבעונים רצופים של צמיחה ורווחיות, עם חברה ששוויה כ-800 מיליון ₪. בכוונתנו להמשיך בדרכינו בכל הכוח, הודות לעובדים המצויינים של פנינסולה ולשותפינו במיטב דש שהולכים איתנו יד ביד, מתוך אמונה בחזון ובערכים של החברה. אני כאן גם כדי לומר לכם שאנחנו בדרך לתיק אשראי של 2.5 מיליארד ש"ח, זאת כתחנה לקראת ביסוסה של פנינסולה כחברת האשראי החוץ בנקאי הגדולה בישראל".

ענת גירון, מנהלת יחידת הקשר עם החברות במחלקה הכלכלית של הבורסה: "אני שמחה לפתוח את יום המסחר בבורסה לרגל ההנפקה המוצלחת של חברת פנינסולה הממחישה את הבעת האמון של שוק ההון בחברה. הקבוצה מציגה רווחיות מפעילותה מזה שנים והצליחה לגייס כ-30% מהון המניות שלה לציבור, תמורת כ-252 מיליון שקל. אנו מאחלים לכם המשך הצלחה הן לטובת המשקיעים והן לטובת הכלכלה הישראלית".

 פנינסולה פתחה את המסחר

בתמונה מימין לשמאל: אמנון נויבך, יו"ר דירקטוריון הבורסה; אילן רביב, מנכ"ל מיטב דש השקעות; אייל ליאור, משנה למנכ"ל קבוצת פנינסולה;  מיכה אבני, מייסד ומנכ"ל קבוצת פנינסולה ויו"ר איגוד חברות האשראי; אבנר סטפק, סגן יו"ר מיטב דש השקעות; וענת גירון, מנהלת יחידת הקשר עם החברות במחלקה הכלכלית של הבורסה.

קרדיט לצלם: גיא אסיאג, צולם ללא תמורה כספית.​