6 חברות הייטק מצטרפות למדד ת"א-35 הבוקר פתחו הנהלות החברות את המסחר בבורסה בטקס וירטואלי לרגל הצטרפותן למדד ת"א-35

הודעה לעיתונות
09/08/2020
 

הבוקר (6.8.20) פתחו הנהלות החברות- אופקו, אנרג'יקס, מטריקס, מיטרוניקס וסאפיינס את המסחר בבורסה לני"ע  בטקס וירטואלי, לרגל הצטרפותן למדד ת"א-35. 

6 החברות המצטרפות למדד ת"א-35 נכללות גם במדד ת"א טק-עילית הכולל את כל מניות ההייטק בעלות שווי השוק של מעל 75 מיליון ש"ח, והינו אחד ממדדי ההייטק המובילים בשנתיים האחרונות גם ביחס למדדי ההייטק בעולם.

הטקס התקיים ווירטואלית והועבר בשידור חי ברשתות החברתיות. 5 מתוך 6 החברות הנכללות במדד עלו כל אחת, לברך על הצטרפותן למדד הדגל של הבורסה.

ד"ר פיל פרוסט, מנכ"ל ויו"ר אופקו – אשר בירך מארה"ב אמר כי "כניסתנו למדד ת"א-35 הינו צעד מעניין וחשוב במיוחד עבורנו, משום שהוא מאפשר לנו לפתוח צוהר לישראל, בציפייה לקשר משמעותי. זוהי הזדמנות עבורנו לקחת חלק בכלכלה הישראלית הפורחת, אשר מושכת משקיעים רבים, ואנו מצפים להצלחתם של המשקיעים שיצטרפו אלינו באופקו. תאגיד אופקו נמצא בשלב מרתק בחייו - החטיבה הדיאגנוסטית שלנו היא אחת מהספקיות העיקריות של בדיקות הקורונה בארה"ב, וגם פעילות הפרמצבטיקה שלנו מניבה פירות. זה זמן טוב להשקעה באופקו ואני מאחל הצלחה רבה לכל מי שיבחר להפוך לחלק ממשפחתנו".

אסא (אסי )לווינגר, מנכ"ל אנרג'יקס אנרגיות מתחדשות: "אנו נרגשים מהמעמד וגאים על הצטרפותה של אנרג'יקס לקבוצת החברות המכובדת במדד ת"א-35.  מאז הוקמה אנרג'יקס לפני 11 שנים, עברנו כברת דרך משמעותית והשלמנו אבני דרך והשגים משמעותיים בכל הטריטוריות בהן אנו פועלים: ישראל, פולין ובשנתיים האחרונות, גם בארה"ב. בימים אלו, אנו בעיצומה של המהפכה הירוקה. המהפכה הירוקה ניכרת היטב בשינוי בתמהיל מקורות ייצור האנרגיה לכזה המבוסס על מקורות אנרגיה מתחדשת, בגידול של מאות אחוזים במספר תאגידי הענק הבינלאומיים אשר מציבים לעצמם יעדי צריכה של 100% אנרגיה מתחדשת, ובמדינות רבות, ובכללן ישראל, אשר מעלות משמעותית את יעדי ייצור החשמל ממקורות של אנרגיה ירוקה ולא מזהמת. אנו מצפים להמשיך ולהתפתח, להשתכלל ולרוץ קדימה, כי אחרי הכל נראה שאנחנו רק בתחילת הדרך".

מוטי גוטמן, מנכ"ל מטריקס: " המסע שהחל עם כניסתנו לבורסה בסוף 2001 ובשווי של 100 מיליון ₪, מגיע היום לשיאו עם כניסתנו למדד ת"א-35 כששווי החברה עומד על יותר מ- 5 מיליארד ₪. זו תעודת כבוד והערכה לכ- 11 אלפי עובדינו ובפרט להנהלה המעולה שלצידי כבר שני עשורים. יום מרגש עבורי".

יונתן בשיא,  יו"ר דירקטוריון מיטרוניקס: "כניסתה של מיטרוניקס למדד ת"א-35 איננו יום חג רק לחברה ולעובדיה, אלא יום חג לתנועה הקיבוצית כולה. אילו סיפרתי לאבי המנוח על יום החג הזה – הוא אולי לא היה מראה התלהבות רבה, הוא אפילו לא כל כך ידע מה היא בורסה. כך גם לחברי קיבוץ יזרעאל הבורסה היתה פעם מעבר להרי החושך, אך מאז הצטרפה מיטרוניקס לבורסה ב 2004, הקדמנו עקב בצד אגודל עד שהגענו עד הלום והלום – הכוונה היא ליום בו אנו "לוחצים על הבאזר", אפילו וירטואלית, ונכנסים למשפחת החברות הגדולות. הנה אנחנו כאן!".

רוני על-דור, נשיא ומנכ"ל סאפיינס: " אני רוצה להודות בשמי ובשם חברת סאפיינס כולה לבורסה ולציבור המשקיעים שהביע בנו אמון. המעמד המכובד אליו הגענו מסמל יותר מכל את כברת הדרך המשמעותית שעברה החברה מאז הונפקה לראשונה בבורסת ת"א בשנת 1992. כניסתה של החברה למדד ת"א-35, הינה פועל יוצא של הצמיחה שנרמה בהיקפי הפעילות, הצלחתה של האסטרטגיה העסקית שלנו וצעדי ההתייעלות שנקטנו. על אף התקופה המורכבת בו אנו מצויים, האסטרטגיה מכוונת אותנו קדימה, מאפשרת לנו להביא לידי ביטוי את יכולותינו המגוונות, ולמצב את מעמדנו כשחקן משמעותי בתחום פתרונות התוכנה לענף הביטוח הישראלי והעולמי. אני רוצה להודות לעובדינו היקרים, ללקוחותינו הנאמנים ולבעלי המניות".

ניר קסטרו, ממחלקת המסחר והמדדים בבורסה: "כניסה למדד ת"א-35 זהו תמיד אירוע מרגש, אבל הפעם האירוע הזה שונה ומיוחד, וזה לא רק בגלל משבר הקורונה שמאלץ אותנו לקיים טקס וירטואלי, אלא בעיקר לאור כניסת שש חברות  מענף ההייטק למדד ת"א-35. ראוי לציין כי מדובר באירוע חסר תקדים, בו המדד הופך להיות עם הטיה משמעותית יותר לסקטור ההייטק. נגיף הקורונה הביא עמו לא מעט אתגרים ויחד עם זאת גם לא מעט הזדמנויות, כאשר חברות רבות, בעיקר מסקטור הטכנולוגיה והביומד נהנות מהמציאות החדשה שנוצרה, אשר השפיעה על תחומי החיים של כולנו. ההצלחה שלכם חשובה לציבור המשקיעים  בכלל ולמשק  הישראלי  בפרט, אשר מאמין בכם ובמיוחד בימים מאתגרים אלה ואנחנו מקווים לראות בעתיד יותר ויותר חברות טכנולוגיה ישראליות שמצטרפות לבורסה בתל אביב ולמדדיה השונים".  

 טקס פתיחת מסחר כניסה למדד ת"א-35