הנהלת תעשיות מספנות ישראל פתחה את יום המסחר לרגל רישום מניות החברה בבורסה תעשיות מספנות ישראל, היא החברה ה- 12 והגדולה ביותר מביניהן שנרשמה למסחר בבורסה בתל אביב מתחילת 2020

הודעה לעיתונות
13/09/2020
 

הבוקר (13.9.20)  הנהלת חברת תעשיות מספנות ישראל פתחה את המסחר בבורסה לרגל רישום מניות החברה בבורסה בתל אביב.
תעשיות מספנות ישראל הינה החברה החדשה ה- 12 והגדולה ביותר מביניהן שהצטרפה למשפחת החברות בבורסה מתחילת השנה עם שווי שוק של כ- 1.7 מיליארד ₪.

החברה עוסקת בשלושה תחומים: תכנון, פיתוח, ייצור ותחזוקה של כלי שייט, מתן שירותי נמל וייבוא וייצור ומכירת חומרי מלט.

חברת "מספנות ישראל", הוקמה בשנת 1959, ועד שנת 1995 פעלה כחברה ממשלתית.

בשנת 1995 נמכרה החברה לבעלי השליטה הנוכחיים, שלומי פוגל, אסי שמלצר וסמי קצב.

מניית החברה צפויה להיכנס למדדים: ת"א-90, ת"א-125, ות"אsme-150  בתום יום המסחר של ה- 5 בנובמבר 2020.

שלומי פוגל, יו"ר תעשיות מספנות ישראל ומבעלי השליטה בחברה: "אנו שמחים וגאים לקחת חלק בטקס חגיגי זה שמציין רשמית את כניסתנו לבורסה הישראלית. בפיתחה של שנה חדשה, אני מאחל לנו שנעמוד בהצלחה בכל היעדים שהצבנו לעצמנו, נגיע להישגים משמעותיים ונניע בהצלחה את מנועי הצמיחה שיתרמו לפיתוח החברה בשנים הקרובות. אנו מודים בהזדמנות זו לציבור המשקיעים על הבעת האמון בחברה ובחזונה העסקי, ורואים במשקיעים שותף מלא שלנו להמשך התפתחותה וצמיחתה של החברה. נמשיך לפעול בעקביות ליישום התכניות הרב שנתיות שלנו לפיתוח פעילות המספנה המפתחת כלי שיט ללקוחות בישראל ובעולם, לצד הרחבת פעילות הנמל ועסקי יבוא המלט.בהזדמנות זו אני מבקש להודות לכלל הנהלת החברה ועובדיה המסורים, שבלעדיהם לא היו מגיעים עד הלום, ולאחל לכולנו חג שמח ושנה טובה".

חני שטרית-בך, סמנכ"לית בכירה ומנהלת המחלקה הכלכלית בבורסה, אמרה עם פתיחת המסחר:

"חברת מספנות ישראל היא דוגמא מצוינת לדרך מוצלחת שעברה חברה מהיותה חברה ממשלתית לחברה פרטית ועתה השלימה את המהלך לחברה ציבורית ואנו מקווים כי ממשלת ישראל תפעל להפריט חברות ממשלתיות נוספות ולהנפיקן לציבור, בעיקר בעת הזו של משבר הקורונה בו המדינה נדרשת להזרמת כספים רבים על מנת לתמוך בעסקים שנפגעו למערכת הבריאות. החברות הממשלתיות הינן חברות גדולות ומוצלחות וראוי שהציבור יהיה שותף להצלחתן. אני מאחלת לחברה שתמשיך לגדול ולשגשג לטובת ציבור המשקיעים והמשק הישראלי".

פתיחת מסחר מספרנות ישראל 

בתמונה מימין לשמאל: חני שטרית בך, סמנכ"לית בכירה ומנהלת המחלקה הכלכלית בבורסה: שלומי פוגל, יו"ר דירקטוריון תעשיות מספנות ישראל; סמי קצב, דירקטור בחברה ויו"ר דירקטוריון מספנות ישראל; אסי שמלצר, דירקטור ויו"ר דירקטיוריון נמל מספנות ישראל וצביקה שכטרמן, מנכ"ל תעשיות מספנות ישראל

 ​

קרדיט לצלם: איל פרידמן. התמונה ללא תמורה כספית.