חברת הקלינטק ג'נסל מצטרפת לבורסה לניירות ערך הנהלת ג'נסל פתחה את יום המסחר לרגל הנפקת ניירות הערך של החברה

הודעה לעיתונות
25/11/2020
 

הבוקר פתחה הנהלת חברת ג'נסל את המסחר בבורסה לרגל הצטרפות החברה לבורסה לניירות ערך. זוהי החברה החדשה ה- 17 המצטרפת לבורסה לניירות ערך והחברה השלישית השנה מתחום הקלינטק.

חברת ג'נסל מפתחת, מייצרת ומשווקת מערכות גיבוי ואספקת חשמל, המבוססות על שימוש בתאי דלק אלקליים, כמענה לצורך הגובר באנרגיה המבוססת על תחליפי נפט. החברה מספקת פתרונות גיבוי חשמל באמצעות טכנולוגיה חדשנית גם לאזורים גאוגרפיים מרוחקים וכאלו שמחוץ לטווח רשת החשמל.

החברה גייסה כ-205 מיליון שקל, בדרך של הצעה לא אחידה (Book Building), לפי שווי חברה של כ-803 מיליון שקל.

מניית החברה צפויה להיכנס בתחילת פברואר 2021 (העדכון החצי שנתי) למדדים- SME-60, SME-150, טק עילית, גלובל בלוטק, ת"א טכנולוגיה ות"א תשתיות אנרגיה, וכן למדד ת"א-קלינטק אשר הושק ב- 8 בנובמבר וכולל כיום 12 חברות בשווי כולל של כ-35 מיליארד שקל.

רמי רשף, מנכ"ל חברת ג'נסל אמר כי: "כמנכ"ל החברה אני נרגש ומודה על ההזדמנות להנפיק את החברה בבורסת תל אביב כחלוצה וכנציגה הישראלית הראשונה בתעשיית המימן העולמית. ג'נסל נוסדה במטרה לפרוץ את החסמים שמנעו עד כה מטכנולוגיית תאי הדלק להפוך לפתרון בר קיימא המאפשר אספקת אנרגיה נקייה וזמינה לכלל אוכלוסיית העולם. ג'נסל חרטה על דגלה לקדם ולהוביל את מהפיכת המימן להנגשת פתרונות חדשניים של אנרגיה ירוקה, זמינה, אמינה ויעילה. היום, כחברה ציבורית עם משאבים נרחבים יותר, אנו מציינים אבן דרך משמעותית בהתפתחות החברה, ומסתכלים קדימה להאיץ את תהליכי הפיתוח ומערכי היצור המתקדם של ליבת הטכנולוגיה שלנו ולהעמיק את פעילותנו בשווקים הבינלאומיים, כדי שג'נסל תהפוך בשנים הקרובות לשחקנית עולמית מובילה בתחומה. אני מבקש להודות לציבור המשקיעים על הבעת האמון הגדולה, לשותפים שלנו לאורך הדרך וכמובן לכל ההנהלה וצוות העובדים המסור שפועל ימים כלילות, במיוחד בתקופה רגישה ומאתגרת זו, על מנת להביא לעולם פתרונות וטכנולוגיות חדשניות אשר יקדמו את המעבר למשק אנרגיה מתחדשת ולתרום לפתרון שינוי האקלים החיוני לעתידנו כולנו."

חני שטרית בך, סמנכ"לית בכירה ומנהלת המחלקה הכלכלית אמרה: "ג'נסל הינה החברה החדשה ה-17 שהצטרפה השנה למשפחת החברות הנסחרות בבורסה בת"א וחברת הקלינטק השלישית שנרשמה השנה. לאחרונה השיקה הבורסה את מדד הקלינטק, לאור כניסתן של חברות קלינטק לבורסה בתל אביב בשנה האחרונה, מה שאיפשר להשיק מדד עמוק המייצג ענף צומח זה. אני מאחלת לחברה הצלחה רבה בפיתוח פעילותה לטובת החברה, המשקיעים ולטובת עולם ירוק ומפותח יותר"

פתיחת מסחר ג'נסל

בתמונה מימין לשמאל: איתי בן זאב, מנכ"ל הבורסה;  גיל שביט, מייסד וסמנכ"ל פיתוח עסקי בג'נסל; רמי רשף, מנכ"ל ג'נסל; יוסי סלומון, סמנכ"ל הכספים בג'נסל; גנדי פינקלשטיין, סמנכ"ל טכנולוגיות ראשי בג'נסל וחני שטרית-בך, סמנכ"לית בכירה ומנהלת המחלקה הכלכלית.