הנהלת סבוריט, המתמחה בייצור תחליפי בשר, פתחה את המסחר לרגל הרישום בבורסה

הודעה לעיתונות
02/12/2020
 

הבוקר, (2.12.20) פתחה הנהלת חברת סבוריט את המסחר לרגל הנפקת ניירות הערך של החברה בבורסה לניירות ערך.

סבוריט היא החברה החדשה ה-19 המצטרפת למשפחת החברות בבורסה בשנת 2020 והיא תיכלל בענף ההייטק, הכולל כיום 124 חברות עם שווי שוק כולל של כ-257 מיליארד שקל, ומהווה כשליש מהשווי הכולל של המניות הנסחרות בבורסה.

סבוריט מפתחת מערכת לייצור סוגים שונים של תחליפי בשר המבוססים על רכיבים צמחיים, במטרה להעניק לצרכן חווית אכילה שדומה ככל הניתן לאכילת בשר שמקורו מן החי.המערכת כוללת רובוט חכם בשם "רובוט-שף" המאפשר ייצור תחליפי בשר באמצעות הדפסה בתלת-מימד, ובישול המוצר בתום תהליך הייצור באמצעות יחידת חימום משולבת.

מניית החברה צפויה להיכנס בתחילת פברואר 2021, למדדים ת"א-צמיחה, טק-עילית, גלובל בלוטק ות"א טכנולוגיה.

רחלי ויזמן, מייסדת שותפה ומנכ״לית סבוריט: "SavorEat היא תוצר של חדשנות פורצת דרך שהתחילה את צעדיה הראשונים באקדמיה ולה בשורה אמיתית לשוק תחליפי הבשר. הטכנולוגיה הייחודית שאנחנו מפתחים עומדת באותה שורה עם תפיסת העולם שלנו,כי רק אלטרנטיבות טעימות, איכותיות ובריאות לבשר יצליחו להוביל את השינוי המיוחל של צמצום צריכת בשר. אנחנו מודים למשקיעים שהפגינו אמון בחזון, בטכנולוגיה ובצוות המקצועי שלנו. אנחנו רק בתחילתו של המסע ובטוחים שהגיוס הנוכחי יתרום רבות להתפתחות החברה ויאפשר להציג חידושים רבים בהמשך".

שרית ברמן, כלכלנית ביחידת ההנפקות בבורסה אמרה כי: "אנו מברכים את הצטרפותה של חברת סבוריט למשפחת החברות הבורסאיות. שוק תחליפי הבשר מתפתח בשנים האחרונות בקצב מהיר בכל העולם כולל בישראל ואני מאחלת לחברה הצלחה רבה הן לטובת הציבור ההולך וגדל של צרכנים המחפשים את התחליפים לבשר מן החי והן לטובת המשקיעים ושוק ההון".

 

בתמונה מימין לשמאל: שרית ברמן, כלכלנית ביחידת ההנפקות בבורסה; פרופ׳ עידו ברסלבסקי, מייסד שותף בסבוריט; רחלי ויזמן, מייסדת שותפה ומנכ״לית סבוריט; פרופ׳ עודד שוסיוב, מייסד שותף ומדען ראשי בסבוריט וחני שטרית בך, סמנכל"ית בכירה ומנהלת המחלקה הכלכלית בבורסה.

קרדיט לתמונה: ישראל הדרי. התמונה ללא תמורה כספית.