הנהלת חברת אקוואריוס מנועים פתחה את המסחר לרגל הרישום בבורסה בתל אביב

הודעה לעיתונות
06/12/2020
 

החברה עוסקת בפיתוח, ייצור ומכירת מנועים וגנרטורים מבוססי בעירה פנימית​​

הבוקר, (6.12.20) פתחה הנהלת חברת אקוואריוס מנועים את המסחר לרגל הנפקת ניירות הערך של החברה בבורסה לניירות ערך.

השנה הצטרפו לבורסה עד כה 23 חברות חדשות ואנו צופים כי עד סוף השנה יצטרפו חברות נוספות. אקווריוס תיכלל בענף הטכנולוגיה, הכולל כיום 77 חברות עם שווי שוק כולל של כ-183 מיליארד שקל.

אקוואריוס עוסקת בפיתוח, ייצור והפצה של מנועי בעירה פנימיים לינאריים, המבוססים על הטכנולוגיה שפיתחה החברה, וגנרטורים המבוססים על המנועים הנ"ל ומשמשים לייצור חשמל מבוזר או לתמיכה במערכות הנעה חשמליות. המנוע של אקוואריוס הינו עם חלק נע אחד בלבד, ויתרונו בהיותו קטן וקל משקל, וחסכוני בעלויות הייצור ובתחזוקה השוטפת.

החברה גייסה מהציבור כ-223 מיליון שקל, לפי שווי חברה של כ-1.03 מיליארד שקל.

מניית החברה צפויה להיכנס בתחילת פברואר 2021 למדדים ת"א-90, ת"א-125, SME-150, טק עילית, גלובל, בלוטק ות"א טכנולוגיה.

אריאל גורפונג, מנכ"ל ומייסד חברת אקוואריוס: "אקוואריוס מנועים היא חברה מאוד ייחודית. במשך שנים עמלנו על  פיתוח מנוע חדשני, קטן וקל יותר, מנוע שמיועד לתת מענה למעבר לשימוש בחשמל ביותר ויותר מקומות ושימושים בכל רחבי העולם. ההזדמנות שלנו להיות המנוע הנבחר לייצור חשמל היא רלוונטית במגוון מאוד רחב של תעשיות מתקשורת, תעופה, בטחון, ועד כלי רכב חשמליים. אפל עשתה מהפכה בשוק הטלפונים ויוטיוב בשוק המוסיקה. אנחנו רוצים לעשות מהפכה בשוק המנועים.  משמח אותנו שסוף סוף גם קרנות פנסיה של ישראלים ייהנו מיצירת ערך של חברות טכנולוגיה וחדשנות. גאים להיות פה ולהיות חלק מגל חדש של חברות טכנולוגיה שמונפקות בישראל."

דרורית וילנאי, מנהלת יחידת ההנפקות בבורסה אמרה כי: "אנו מברכים את הצטרפותה של חברת אקוואריוס למשפחת החברות הבורסאיות. הביקוש הרב מצד הציבור הישראלי בהנפקה, מהווה הבעת אמון ורצון של המשקיעים הישראלים להיות חלק מההצלחה של ענף ההייטק הצומח בישראל. אני מאחלת לחברה הצלחה כחברה ציבורית, שתוכל להתפתח ולצמוח דרך הבורסה בתל אביב ולטובת עובדיה, ציבור המשקיעים ושוק ההון".

פתיחת מסחר אקוואריוס

בתמונה מימין לשמאל: איתי בן זאב, מנכ"ל הבורסה; אריאל גורפונג, מנכ"ל ומייסד חברת אקוואריוס; אסף עירם, דירקטור בחברת אקוואריוס; לירז בן עמי, מנכל"ית כספים בחברת אקוואריום; נועה מזרחי, פיתוח עסקי בחברת אקווראיוס; גיל מץ, נשיא ומנהל תפעול ראשי בחברת אקוואריוס; וחני שטרית בך, סמנכל"ית בכירה ומנהלת המחלקה הכלכלית בבורסה.

קרדיט לתמונה: הבורסה לני"ע. התמונה ללא תמורה כספית.