הבנק הדיגיטלי הראשון (בהקמה) מצטרף כחבר בבורסה לניירות ערך בתל אביב

הודעה לעיתונות
07/12/2020
 
​גל בר דעה, מנכ"ל הבנק הדיגיטלי הראשון: "נעודד תחרות בענף הבנקאות, בעו"ש, באשראי וגם בשירותי מסחר". 
איתי בן זאב, מנכ"ל הבורסה: "ההצטרפות תחולל מהפכה בחוויית הלקוח ובהנגשת שוק ההון לציבור הרחב"

הבורסה לניירות ערך בתל אביב (TASE) מודיעה היום (7.12.20) כי הבנק הדיגיטלי הראשון הגיש בקשה להתקבל כחבר בבורסה בתל אביב.

הבנק הדיגיטלי קיבל בדצמבר 2019 אישור רגולטורי לפעול כבנק דיגיטלי בישראל.

הצטרפותו של הבנק הדיגיטלי כחבר בורסה, תאפשר ללקוחותיו לפעול במסחר בבורסה בתל-אביב בניירות ערך, לרבות קרנות נאמנות, וכן להשתתף בהנפקות.

בכוונת הבנק הדיגיטלי להצטרף גם כחבר במסלקת הבורסה.

גל בר דעה, מנכ"ל הבנק הדיגיטלי הראשון (בהקמה): "ההצטרפות לחברות בבורסה לניירות ערך, היא צעד נוסף של הבנק הדיגיטלי הראשון (בהקמה) שנועד לבסס את מגוון השירותים הדיגיטליים שהבנק יספק ללקוחותיו. בכוונת הבנק לעודד את התחרות בענף הבנקאות, לא רק במתן שירותים המתמקדים בניהול חשבונות עו"ש ואשראי אלא גם במתן שירותי מסחר בניירות ערך, תוך שימת דגש על חזון של בנקאות חדשה. הבנק הדיגיטלי יציע שירותים דיגיטליים חדשניים למסחר בניירות ערך, ינגיש את המסחר בבורסה לקהל הרחב ויתחרה בשחקנים הקיימים ובתי ההשקעות".

איתי בן-זאב, מנכ"ל הבורסה לניירות ערך בתל אביב, אמר היום כי: "אנו מברכים על החלטת הבנק הדיגיטלי הראשון להצטרף כחבר בבורסה לניירות ערך. התוכנית האסטרטגית של הבורסה היא להגדיל את מספר חברי הבורסה ולעודד שחקנים נוספים להיות חלק משוק ההון הישראלי. הצטרפותו של הבנק הדיגיטלי הראשון היא צעד נוסף בחדשנות הטכנולוגית בשוק ההון, המאפשר ללקוחות הריטייל גישה דיגיטלית, נוחה וידידותית למסחר בבורסה בתל אביב, אשר צפויה לחולל מהפיכה של ממש בחוויית הלקוח ובהנגשת שוק ההון לציבור הרחב".

הבקשה טעונה את אישור דירקטוריון הבורסה.