שופרסל מציינת 40 שנה למסחר בבורסה בתל אביב הבוקר פתחה הנהלת שופרסל את המסחר

הודעה לעיתונות
09/12/2020
 

הנהלת קבוצת שופרסל פתחה הבוקר את המסחר בבורסה לציון 40 שנה למסחר מניית החברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב. 

שופרסל החלה את דרכה בשנת 1958 עם פתיחת הסניף הראשון ברחוב בן יהודה בתל אביב ומאז ועד היום הפכה לבעלת רשת הסופרמרקטים הגדולה בישראל, המפעילה כ-380 סניפים בכל רחבי הארץ. החברה אף פועלת בתחום הנדל"ן המניב.

הקבוצה מעסיקה כ-17 אלף עובדים, והיקף המכירות שלה בתשעת החודשים הראשונים של 2020 הסתכם בכ- 11.4 מיליארד שקל ועם למעלה מ- 600 אלף לקוחות המחזיקים בכרטיס האשראי של מועדון שופרסל.

שווי השוק של הקבוצה עומד כיום על כ- 6.2 מיליארד ₪, ומניית הקבוצה כלולה במדדי הדגל של הבורסה ת"א-35 ות"א-125.

יו"ר שופרסל, יקי ודמני ומנכ"ל הקבוצה, איציק אברכהן, אמרו הבוקר: "האירוע היום הוא ציון דרך בדרכה של שופרסל שמנייתה הונפקה לפני 40 שנה ושמאז עברה דרך ארוכה שהביאה אותנו להיות רשת הקמעונאות הגדולה והמובילה בישראל, במגוון רחב של פעילויות ותחומי עשייה. נמשיך לפעול להצלחת החברה ולמובילותה תוך השאת ערך לכלל מחזיקי העניין של החברה ולהוביל את שוק הקמעונאות בישראל".

חני שטרית בך, סמנכ"לית בכירה ומנהלת המחלקה הכלכלית בבורסה אמרה: "מדובר בחברה ותיקה בבורסה ומאבני היסוד של תחום הריטייל בישראל. שופרסל היא דוגמא מצוינת לחברה אשר צמחה וגדלה באמצעות הבורסה בתל אביב ונכללת במדדי הדגל של הבורסה ומאפשרת לציבור הרחב להיות חלק מהצלחה זו."

 פתיחת מסחר שופרסל

בתמונה מימין לשמאל: איתי בן זאב, מנכ"ל הבורסה; טלי הובר, סמנכ"לית הכספים בשופרסל; איציק אברכהן, מנכ"ל קבוצת שופרסל; יקי ודמני, יו"ר שופרסל ואמנון נויבך, יו"ר דירקטוריון הבורסה.

קרדיט לתמונה:  חן גלילי.  התמונה צולמה ללא תמורה כספית.​