הנהלת חברת פולירם פתחה את המסחר לרגל הרישום בבורסה בתל אביב

הודעה לעיתונות
15/12/2020
 

הבוקר, (15.12.20) פתחה הנהלת חברת פולירם את המסחר לרגל הנפקת ניירות הערך של החברה בבורסה לניירות ערך.

החברה שהוקמה כבר ב- 1986, עוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק של חומרי גלם מתקדמים לתעשיית הפלסטיק. מוצרי החברה משמשים לתעשיות שונות, כמו תעשיית הרכב ותעשיית החשמל והאלקטרוניקה, אשר עוברות שינוי בשנים האחרונות של מעבר מחלקים העשויים מתכת לחלקים העשויים מחומרים תרמופלסטיים. 

קרן פימי, בראשותו של ישי דוידי, רכשה ביולי 2015 65% מחברת פולירם. קרן פימי מחזיקה כיום בבורסה 16 חברות, רובן בתחומי הטכנולוגיה והתעשייה, עם שווי שוק כולל של כ-7.7 מיליארד שקל.

ההנפקה בבורסה בוצעה בהצעת מכר למוסדיים בדרך של הצעה לא אחידה והצעת מכר לציבור של כ- 35% מהון החברה תמורת 346 מיליון שקל ולפי שווי חברה של כ- 1 מיליארד שקל.

דירקטוריון החברה אימץ מדיניות חלוקת דיבידנד מידי שנה בסכום שלא יפחת מ-40% מהרווח השנתי הנקי ומאז 2015 חילקה החברה דיבידנדים בסך של כ-200 מיליון שקל.

מניית החברה צפויה להיכנס בתחילת פברואר 2021 במסגרת המסלול המהיר לחברות חדשות למדדי הבורסה: ת"א-90, ת"א-125, SME-150 ות"א תעשייה.

ישי דוידי, מייסד ומנכ"ל קרן פימי ויו"ר פולירם: "אנו מציינים היום במעמד זה, שלב מוצלח נוסף בתהליך התפתחותה של חברת פולירם. החברה, אשר נוסדה לפני כ-35 שנה, כיצרן של חומרים הנדסיים מתקדמים בתעשיית הפלסטיק, צמחה והתפתחה לכדי ביסוס מעמדה כחברה גלובאלית, מצטיינת ומובילה עולמית בתחומה. אנו מאמינים כי המשך הצטיינותה של פולירם במימוש מטרותיה, עתידים להשיא ערך רב לבעלי המניות. פימי סבורה שהבורסות בכלל ובורסת ת"א בפרט, הן המקום הראוי והנכון לחברות הפורטפוליו של פימי לפעול בהן. ב-25 השנים האחרונות, פימי היתה בעלת שליטה בלמעלה מ-45 חברות ציבוריות, נתון שאין לו אח ורע בשוק הישראלי. כיום, לפימי 18 חברות ציבוריות כשמתוכן 16 נסחרות בבורסה בת"א. בנוסף לחברות הציבוריות שבשליטת פימי, ישנן עוד 15 חברות פרטיות. קרן פימי כבעלת השליטה ואני, כיושב ראש דירקטוריון פולירם, שמחים על ציון אבן דרך חגיגית זו במסגרת הנפקה ראשונית של מניות חברת פולירם לציבור".

יובל פלג, מנכ"ל פולירם: "אני מבקש להודות לדירקטוריון החברה ובאופן אישי ליושב ראש הדירקטוריון מר ישי דוידי מנכ"ל קרן פימי, על ההחלטה לצאת בתהליך הנפקת מניות החברה לציבור בתקופה מאתגרת זו. פולירם מסכמת הנפקה בשווי ראוי של מיליארד ₪ עם עתיד מבטיח להמשך צמיחה ושגשוג. לפולירם מספר מנועי צמיחה  משמעותיים ביותר אשר עומדים בבסיס התכנית האסטרטגית להצעדתה לעבר שלבים נוספים בסיפור הצלחתה. אני מאמין ביכולתה של החברה להמשיך ולהגיע לשיאים חדשים, ונרגש על ההזדמנות לעשות זאת גם בתקופה חגיגית זו בה הפכה פולירם לחברה ציבורית. תודה והערכה להנהלת החברה ולכלל עובדי פולירם על פעילותם המשותפת בהצלחת החברה".

דרורית וילנאי, מנהלת יחידת ההנפקות בבורסה: "אנו מברכים את חברת פולירם, חברה תעשייתית ותיקה, המצטרפת למשפחת החברות הבורסאיות. אנו שמחים כי בנוסף לחברות ההייטק שהצטרפו לבורסה השנה, אנו רואים גם חברות מתחומים מגוונים, בדומה לפולירם. אני מאחלת לכם הצלחה כחברה ציבורית שתצמח ותתפתח דרך הבורסה בתל אביב, לטובת המשקיעים, העובדים והמשק הישראלי כולו".

 הנהלת חברת פולירם פתחה את המסחר לרגל הרישום בבורסה בתל אביב

 

בתמונה מימין לשמאל: ליאור אובסיוביץ', שותף בפימי ; יגאל פינגרמן, סמנכ"ל כספים בפולירם; יובל פלג, מנכ"ל פולירם; ישי דוידי, מייסד ומנכ"ל קרן פימי ויו"ר פולירם;  דרורית וילנאי, מנהלת יחידת ההנפקות בבורסה ואמנון נויבך, יו"ר דירקטוריון הבורסה.  

קרדיט לתמונה: חברת פולירם. התמונה ללא תמורה כספית.​​