ברוכות הבאות לבורסה בתל אביב קרן ההון סיכון, 11 Group של המשקיע דובי פרנסס וחברת הסטארט אפ VEEV הן המצטרפות הראשונות ל - TASE UP

הודעה לעיתונות
22/12/2020
 

צפויות לגייס סכום כולל של כ- 150 מיליון דולר

UP TASE מאפשרת לחברות ולקרנות לגייס כספים ממשקיעים מוסדיים וכשירים ולהישאר פרטיות

​הבורסה לניירות ערך הודיעה היום (ג') על שתי המצטרפות הראשונות ל-  TASE UP: קרן ההון סיכון 11 Group וחברת הסטארט אפ VEEV.

TASE UP, שהושקה לפני מספר חודשים, היא פלטפורמה ראשונה מסוגה המאפשרת לחברות הייטק פרטיות, קרנות הון סיכון, קרנות המשקיעות במיזמי נדל"ן בחו"ל וקרנות אשראי ליהנות מגישה ייחודית למשקיעים מוסדיים ומשקיעים כשירים, ולגייס כספים מבלי להפוך להיות ציבוריות, ללא חיוב בדיווחים על פי חוק ניירות ערך ומבלי לפרסם תשקיף כמתחייב בדרך כלל מחברות הרוצות לגייס הון בבורסה.

שתי המצטרפות נחשפו היום לראשונה במסגרת מפגש העיתונאים של הבורסה לסיכום השנה, שהייתה שנת שיא מאז 2007 במספר החברות החדשות שהצטרפו לבורסה, רובן בתחום הטכנולוגיה (19 חברות טכנולוגיה הכוללות 5 שותפויות מו"פ, מתוך 30 סה"כ חברות חדשות):

Veev - הדור הבא של הבית היקף גיוס 50 מיליון דולר

בבסיס הקמתה של חברת Veev, חברת בניה טכנולוגית, ניצבת התפיסה שהבית הוא מוצר הצריכה האולטימטיבי. ב- Veev קיימת אינטגרציה מלאה של טכנולוגיה, עיצוב, ייצור מודולרי ובנייה במטרה לספק בתים באיכות גבוהה יותר, בעלות נמוכה משמעותית ובמהירות הגבוהה פי ארבעה בהשוואה לתעשיית הבנייה המסורתית.

החברה מתמקדת בבניית בנייני דירות עד 5 קומות, בתים פרטיים ויחידות דיור משני (ADL-Accessory Dwelling Unit) בייצור סדרתי, לטובת פיתוח ותמיכה בקהילות מגורים, ושיפור איכות החיים שלנו.

לחברת Veev משרדים בסן פרנסיסקו ובתל אביב, עם 280 עובדים בסה"כ - 218 בארה״ב ו- 62  בישראל. החברה גייסה עד היום כ- 90 מיליון דולר ממשקיעים כמו: Lennar חברת הבניה האמריקאית המובילה, Zeev Ventures Khosla Ventures,  Eclipse Ventures, גרופ 11 ומשפחת סגול.

veev.com   

​11 Group קרן פינטק באחוזון העליון (טופ 1%) היקף גיוס - 100 מיליון דולר לקרן חדשה

קרן ההון סיכון 11 Group מעמק הסיליקון משקיעה בחברות טכנולוגיה מהפכניות בתחום השירותים הפיננסיים. על רקע התחזקותו של מגזר הפינטק ושיבוש שרשרת הערך המסורתית, 11 Group מיצבה את עצמה כשותפה מובילה למימון, הנחיה ותמיכה שוטפת ביזמים היוצרים את הדור הבא בתחום השירותים הפיננסיים. מבחינת ביצועים, הקרן נכללת באחוזון העליון (טופ(1%. הקרנות הקודמות של הקבוצה הניבו וממשיכות להניב תשואות משמעותיות לשותפים המוגבלים, כפי שניתן לראות במידע שפרסמה הקבוצה בבורסה.

מאז הקמתה, בסוף שנת ,2011 הפירמה השקיעה למעלה מ- 200 מיליון דולר בחברות המובילות של עמק הסיליקון בתחום טכנולוגיה פיננסית פורצת דרך, בהן: HomeLight, TripActions, Tipalti, SunBit, Next Insurance, Papaya Global, EquityBee ​​ו - Lili Bank. הקרן משקיעה בעיקר בחברות המבוססות בארה"ב, אך כ- 70% מהחברות בפורטפוליו הן חברות בעלות קשר לישראל, עם מייסדים ישראלים ופעילות מחקר ופיתוח בישראל. בראש הפירמה עומד השותף המייסד, דובי פרנסס, המכהן כיום כדירקטור בחברות רבות בהן השקיעה הקרן וכחבר בוועדה המייעצת של בנק לאומי ארה"ב וכן בוועדת ההיגוי של Network Collaboration Israel - ICON.

במסגרת הכרזתה על ההצטרפות ל- TASEUP, הודיעה היום 11 Group על פתיחת קרן הפינטק החמישית שלה עם יעד גיוס של 100 מיליון דולר. הקרן תונפק באופן בלעדי בבורסה בתל אביב.

https://group11.vc/tase-up/

המנהלים של החברות התייחסו היום להצטרפותן לבורסה:

דובי פרנסס, מייסד גרופ 11: "מאז הקמתה של 11 ,Group בסוף שנת ,2011 הייתה לנו הזכות להוביל את המהפיכה בתחום השירותים הפיננסיים, כשותף המועדף על מייסדים רבים של חברות צעירות, אשר בשנים האחרונות צמחו לחדי קרן בקטגוריות חדשניות. ביום מיוחד זה אנו זוכים לצעוד את צעדנו הראשון בשוק הישראלי כמכשיר פיננסי, הזמין למשקיעים כשירים ולמשקיעים מוסדיים כבטוחה סחירה.

פרנסס הוסיף: "חלפו הימים שבהם משקיעי הון סיכון דיברו הרבה, אך שיקפו מעט מאוד לציבור. מהיום, ביצועיה של 11 Group זמינים לכל ואנו נמשיך לדווח על ביצועינו מדי חציון באמצעות הבורסה. זוהי יריית הפתיחה למה שעתיד להפוך לסטנדרט בעשורים הבאים - זמינות של קרנות הון סיכון גם למשקיעים כשירים ולמשקיעים מוסדיים באמצעות פלטפורמה מרכזית, המאפשרת קנייה ומכירה חופשית של זכויות השותפות המוגבלת שלהם בקרן. שקיפות מלאה של הביצועים תביא לבחירה טבעית של הקרנות בעלות הביצועים הטובים ביותר. אנו שמחים על שיתוף הפעולה עם הבורסה ומודים למנכ"ל הבורסה, איתי בן זאב ולצוות המנהל על החזון האמיץ שלהם ועל כך שהעניקו לנו את הזכות להיות קרן הטכנולוגיה הראשונה הנסחרת ב- TASE-UP אנו בטוחים שקרנות וחברות רבות יצטרפו אף הן בשנים הבאות."

עמית הלר, מנכ"ל ומייסד שותף ב- Veev: "מראשית הדרך, החזון של Veev היה לאפשר דיור יוצא דופן לכל דורש. הגדרנו מחדש את נורמות הבנייה, באמצעות טכנולוגית בנייה מהפכנית, המאפשרת לנו לבנות בתים טובים יותר. הבורסה בתל אביב היא בית לחברות ולמשקיעים מהמובילים בחדשנות העולמית, וכעת מציעה גם פלטפורמה מהפכנית שמרחיבה עוד יותר את יכולת גבולות ההשקעה. כחברה הראשונה הנרשמת למסחר ב- TASE-UP, אנו פותחים את הדלת ומזמינים משקיעים בעלי השקפת עולם דומה לקחת חלק במימוש החזון שלנו."

מנכ"ל הבורסה, איתי בן זאב אמר היום כי: "אנו מברכים את 11 Group ואת VEEV על הבעת האמון בנו ושמחים מאוד על הצטרפותן לפלטפורמת TASE UP כבית של הכלכלה הישראלית, הבורסה לניירות ערך מחויבת לקידום היזמות והחברות הישראליות ושואפת ליצור חיבור חזק וטוב יותר בין ההייטק המקומי למשקיעים. בתקופה האחרונה, אנו עדים לעניין רב מאוד בפלטפורמה הן מצד החברות והן מצד המשקיעים המוסדיים והכשירים ואנו בטוחים שהמצטרפות החדשות הן רק הסנונית ראשונה לחברות רבות שעוד יצטרפו ויוכלו ליהנות מהיתרונות של הבורסה, בהם גישה למשקיעים ונזילות, תוך שמירה על פעילותן כחברות פרטיות."

לפרטים נוספים אודות TASE UP- ​לחץ כאן

 

  :

 ​​