הנהלת חברת ההייטק בלייד ריינג'ר, פתחה את המסחר לרגל הרישום בבורסה בתל אביב

הודעה לעיתונות
23/12/2020
 

הבוקר, (23.12.20) פתחה הנהלת חברת בלייד ריינג'ר את המסחר לרגל הנפקת ניירות הערך של החברה בבורסה לניירות ערך.

החברה מפתחת מערכות רובוטיות בטכנולוגיה ייחודית לניקוי וניטור פאנלים סולאריים, ללא מים, מונע על ידי סוללה נטענת ומנוהל בענן.

החברה שהתאגדה בסוף 2015 פעלה כ- 3 שנים כחברת חממה "הון הטבע", במסלול של רשות החדשנות אשר זיכה אותה במענקים. ​

כמו כן, החברה מפתחת מערכת איסוף וניהול נתונים המגיעים מהרובוט לשם ניטור תהליך הניקיון וזיהוי תקלות ברובוט, וכן נמצאת בשלבי פיתוח ראשוניים של רחפנים אוטונומיים לניקוי פאנלים סולאריים שהגישה אליהם קשה, וכלי רכב אוטונומיים ורחפנים שמסוגלים להעביר את הרובוט משורת פאנלים אחת לשנייה.

החברה הנפיקה מניות בדרך של הצעה לא אחידה וגייסה כ- 22.5 מיליון ₪ לפי שווי חברה של כ- 93 מיליון ₪. כיום שווי החברה עומד כבר על כ- 156 מיליון שקל, עם תשואה על המניה של 67% מאז ההנפקה.

מניית החברה צפויה להיכנס במסגרת המסלול המהיר לחברות חדשות בתחילת פברואר 2021 במסגרת העדכון החצי שנתי למדדי הבורסה: ת"א צמיחה, גלובל בלוטק, ת"א-טכנולוגיה ות"א תעשייה. 

אסף פרידלר, מנכ"ל חברת בלייד ריינג'ר: "עולם האנרגיה עובר מהפכה לעולם ירוק יותר, ונקי יותר.

באמצעות הטכנולוגיה הייחודית שפיתחנו, בלייד תדאג לשפר את היעילות של תהליכי יצור האנרגיה ותאפשר לבעלי המתקנים והאתרים הסולאריים לשמור על ניצול מיטבי ורמה גבוהה של שירות ותחזוקה. בלייד ריינג׳ר שואפת להיות מובילה עולמית בתחומה ומאמינה כי כניסתה למסחר בבורסה הישראלית מהווה אבן דרך חשובה בחיי החברה".

שרית ברמן, כלכלנית במחלקה הכלכלית בבורסה: "אנו מברכים את חברת ההייטק בלייד ריינג'ר, על הצטרפותה לענף הטכנולוגיה בבורסה הכולל 82 חברות בשווי כולל של 183 מיליארד ₪. שנת 2020 היא השנה בה חברות ההייטק הישראליות מצאו כי גיוס הון באמצעות הבורסה בתל אביב היא האלטרנטיבה הנכונה עבורן וזה בא לידי ביטוי בכך שהשנה נרשמו כבר 19 חברות הייטק מבין 30 החברות החדשות שנרשמו בבורסה. אני מאחלת לכם הצלחה בפיתוחים החדשים, לטובת העובדים, המשקיעים והמשק הישראלי כולו".

 פתיחת מסחר בלייד ריינג'ר

בתמונה מימין לשמאל:  חני שטרית בך, סמנכ"לית בכירה ומנהלת המחלקה הכלכלית בבורסה; אסף פרידלר, מנכ"ל חברת בלייד ריינג'ר; שרית ברמן, כלכלנית ביחידת ההנפקות בבורסה.  

קרדיט לתמונה: בלייד ריינג'ר. התמונה ללא תמורה כספית.