הנהלת חברת ההייטק סונוביה, פתחה את המסחר לרגל הרישום בבורסה בתל אביב

הודעה לעיתונות
24/12/2020
 

הבוקר, (24.12.20) פתחה הנהלת חברת סונוביה את המסחר לרגל הנפקת ניירות הערך של החברה בבורסה לניירות ערך.

סונוביה הוקמה בשנת 2013 ע"י שוקי הרשקוביץ. הטכנולוגיה של סונוביה מבוססת על שימוש בגלי אולטרה סאונד וכימיה ייחודית לצורך הקניית תכונות מצילות חיים לטקסטיל כגון: בדים אנטי וויראלים, בדים אנטי בקטריאלים ועוד.

החברה נמצאת בשיתופי פעולה שונים עם מגוון מותגים ויצרנים ממספר ענפים כגון: אופנה, רכב, תיירות ורפואה, וזאת לצורך הרחבת השימוש בטקסטיל הייחודי שייצרה בתחומי החיים.

החברה החלה מהרבעון הראשון השנה לייצר, לשווק ולמכור את מוצריה גם לציבור הרחב, המספקים הגנה מפני וירוסים וחיידקים, כולל מפני הידבקות במחלת הקורונה.

החברה הנפיקה בדרך של הצעה לא אחידה מניות תמורת כ-35 מיליון שקל, לפי שווי חברה של כ-137 מיליון שקל. שווי החברה עומד כיום על כ- 287 מיליון ₪, עם תשואה של כ- 110% במניה ממועד ההנפקה. 

החברה מצטרפת לענף הטכנולוגיה בבורסה ומניית החברה צפויה להיכנס בתחילת פברואר 2021 במסגרת המסלול המהיר למדדי הבורסה: ת"א צמיחה, טק עילית, גלובל בלוטק, ת"א טכנולוגיה ות"א תעשייה.

שוקי הרשקוביץ, יו"ר ומנכ"ל סונוביה, אמר היום: "אנו שמחים על הבעת האמון של שוק ההון הישראלי ושל הבורסה בפעילות סונוביה, שהתבטאה בביקושים ערים ותשואה גבוהה מיום ההנפקה. סונוביה היא חברת אימפקט ירוקה אשר פיתחה טכנולוגיה ייחודית, Textile 3.0 אשר ביכולתה לבצע מהפכה בעולם הטקסטיל ולהפוך אותו לירוק יותר ובטוח יותר לשימוש. הטכנולוגיה הייחודית שפיתחנו עושה שימוש בגלי קול להחדרת ננו חלקיקים לסיבי הבד ובכך מאפשרת לייצר טקסטיל ירוק יותר ובעל תכונות אנטי-בקטריאליות ואנטי ויראליות עמידות לאורך זמן. אנו נמצאים במהלכי פריצה בשנה הקרובה במספר יישומים לתחומי האופנה, התחבורה, התיירות והרפואה. אין לנו ספק, כי המעבר להיותנו חברה ציבורית נסחרת יחזק את איתנותנו הפיננסית לקראת סיום התיעוש של הטכנולוגיה ומעבר למכירות של חטיבת הטכנולוגיה בשנה הקרובה, יחד עם הרחבת הטכנולוגיה לאפליקציות נוספות כגון - חסינות מים, חסינות אש, צביעת בדים ללא זיהום ועוד".

יאנה צרניאק, כלכלנית ביחידת ההנפקות בבורסה: "אנו מברכים את סונוביה, על הצטרפותה למשפחת הבורסה. אין ספק שהמודעות בנושא בדים אנטי וויראלים ואנטי בקטריאלים עלתה באופן משמעותי בתקופה זו ולכן מדובר בתחום רלבנטי ואקטואלי מתמיד שמשפיע על כל אחד מאיתנו. אני מקווה שהמוצרים של החברה אכן ישמשו את הציבור ויגנו על כולנו, במהלך וגם אחרי המגפה, והחברה תגדל ותתפתח לטובת העובדים, הציבור, המשק הישראלי והעולם כולו". ​

 פתיחת מסחר סונוביה

בתמונה מימין לשמאל:  איתי בן זאב, מנכ"ל הבורסה; שוקי הרשקוביץ, יו"ר ומנכ"ל סונוביה; ד"ר אהרון גרזון, מנהל המו"פ;​ ירון יעקבי, משקיע אסטרטגי בסונוביה, ליאת גולדהמר, סמנכ''לית טכנולוגיות CTO של סונוביה; שי הרשקוביץ, סמנכ''ל שיווק ומכירות ויאנה צרניאק, כלכלנית ביחידת ההנפקות בבורסה.

קרדיט לתמונה: אלי זנתי. התמונה ללא תמורה כספית.