הנהלת קמהדע, חברה ביופרמצבטית דואלית, פתחה את המסחר לרגל 15 שנים להצטרפותה לבורסה בתל אביב וציון 30 שנה להיווסדה

הודעה לעיתונות
31/12/2020
 

הבוקר פתחה הנהלת חברת קמהדע את המסחר לרגל 15 שנים להצטרפותה לבורסה בתל אביב ו-30 שנה להקמתה על ידי דוד צור וראלף האן ז"ל.

קמהדע הינה חברת ביומד העוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק של תרופות באמצעות טכנולוגיה ייחודית לטיהור והפרדת חלבונים המיוצרים מפלסמה אנושית. החברה מייצרת קו של תרופות שונות, הניתנות בעירוי, הזרקה או שאיפה ומשווקות ביותר מ-25 מדינות ברחבי העולם, כולל שני מוצרים מאושרי FDA.

החברה החלה את דרכה כחברה קטנה כשנרשמה בשנת 2005 בבורסה בתל אביב וגייסה 30 מיליון שקל, כששווי השוק שלה עמד על כ- 100 מיליון שקל. בשנת 2013 הגיעה החברה לשווי של 1.1 מיליארד שקל ונרשמה גם בנאסדק במסגרת הרישום הכפול.

מניית החברה נכללת במדדי הבורסה המובילים: ת"א-90, ת"א-125, SME-150, טק עלית, גלובל בלוטק ות"א ביומד.

עמיר לונדון, מנכ"ל חברת קמהדע : "אנו מודים להנהלת הבורסה על ההזמנה לפתוח את המסחר ביום האחרון של 2020. קמהדע גאה על היותה חברת הביופארמה הראשונה שהנפיקה בבורסה בתל אביב ב- 2005 וסללה את הדרך לחברות רבות אחרות שבאו בעקבותיה, תוך מתן גישה למשקיעים בישראל להשקיע בפיתוחים רפואיים פורצי דרך. כשבאמתחתנו שתי תרופות מאושרות FDA, וסך המכירות המצטבר של כלל מוצרי החברה עד היום כבר חוצה את רף ה-1.25 מיליארד דולר, אנו מרחיבים את פעילותנו הגלובלית, מוכרים כיום במעל ל-25 מדינות ומספקים טיפול מציל חיים  למאות אלפי מטופלים כל שנה. קמהדע מנהלת אסטרטגיה עסקית המבוססת על חדשנות ושיתופי פעולה עסקיים מוצלחים, ודוגמה לכך היא ההצלחה של החברה להיות חברת הפלסמה הראשונה בעולם להעמיד טיפול רפואי מבוסס פלסמה זמין לחולי קורונה בבתי החולים. משרד הבריאות הביע אמון בטיפול וביצע רכש ראשון עבור כ-500 חולי קורונה בישראל. הצלחה זו היא תוצאה של הנחישות וההישגיות המאפיינות את קמהדע ועובדיה ותוצר של תשתית המחקר וטכנולוגיית הייצור המתקדמת של החברה. לפני מספר ימים שמחנו גם לקבל הכרה בינלאומית משמעותית על פעילותנו בתחום כאשר נבחרנו כזוכים ב"פרס בראשית" היוקרתי אשר בחר בנו כאחת מ-10 חברות ישראליות בעלות הטכנולוגיה והאימפקט המשמעותי ביותר במאבק במגפת הקורונה. את כספי הזכייה בפרס החלטנו לתרום לעמותת "כנפים של קרמבו" הפעילה בסיוע לנוער בעל צרכים מיוחדים. שנת 2020 שבה ציינו 30 שנה להקמת קמהדע ו-15 שנה להנפקת החברה בבורסה בת"א, הינה הזדמנות להוקיר ולהודות לכל אלפי האנשים אשר פעלו לאורך השנים לקדם את קמהדע ולהביאה למעמדה הבינלאומי המוביל כיום, כולל מייסדי ומנהלי החברה, עובדי החברה המסורים והמקצועיים, חברי מועצת המנהלים, המשקיעים, הספקים, הלקוחות, המפיצים והשותפים הרבים עימם פיתחנו מערכות יחסים אסטרטגיות, הקהילה הרפואית, ובעיקר החולים המטופלים בתרופות שלנו שהם הסיבה העיקרית שבגינה אנחנו פועלים ומתאמצים כל כך. אנו מתחייבים להמשיך ולפעול להצלחת החברה, שגשוגה והשאת ערך למשקיעים."   

​חני שטרית בך, סמנכ"לית בכירה ומנהלת המחלקה הכלכלית בבורסה: "קמהדע היא דוגמא מצוינת לחברה שגדלה בבורסה בתל אביב, גייסה כספים בשוק הישראלי ורק לאחר שצמחה מימשה את יתרונות הרישום הכפול כשנרשמה גם בארה"ב ובכך אפשרה הן לציבור הישראלי והן לציבור האמריקאי ליהנות מהמסחר בשני השווקים. היכללותה במדדי הבורסה המובילים מאפשרת לציבור הישראלי להיחשף לחברה ולראיה שיעור המסחר המשמעותי בת"א, המהווה כ-53% מסך המסחר בשני השווקים. אני מאחלת לחברה, להנהלה ולעובדים הצלחה בהמשך דרככם החשובה כל כך לבריאות של כולנו, וזאת לטובת המשקיעים והמשק הישראלי כולו."