קשרי משקיעים
IR - Investor Relations

רוצים להנפיק חברה ולגייס הון? בעלים של חברה ציבורית בבורסה? הגיע הזמן להפעיל מערך שיווק חדש – שיווק למשקיעים !

הבורסה בתל אביב מצטרפת למגמה העולמית ומסייעת לחברות הרשומות למסחר, לקדם את פעילות קשרי המשקיעים שלהן. תחום קשרי המשקיעים, יסייע לכם, בעלי ומנהלי חברות ציבוריות, לחשוף את החברה בפני משקיעים, אנליסטים ומקבלי ההחלטות בשוק ההון, על מנת לחשוף את פעילות החברה, לגייס הון ולהגדיל את הסחירות במניה.

חדש - הבורסה לניירות ערך מסייעת לחברות ציבוריות לקדם את פעילות קשרי המשקיעים שלהן

באתר זה, תוכלו לקבל את המידע המקצועי בתחום ומידע אודות כלים דיגיטליים מומלצים, על מנת להקים ולנהל פעילות קשרי משקיעים יעילה ואפקטיבית. כמו כן, אנו מציעים פגישת הכוונה אישית, על מנת לסייע לכם להתאים את הפעילויות לצרכים ולמשאבים של החברה ולשפר את החשיפה של החברה בשוק ההון. לתיאום פגישה לחץ כאן

מנוע נוסף לצמיחה עסקית

ערך ושווי החברה, נגזר בראש ובראשונה מביצועי החברה, המודל העסקי שלה, מוצריה וקצב הצמיחה שלה, אך ללא פעילות קשרי משקיעים איכותית, המשקיעים לא ייחשפו באופן מיטבי ליתרונות החברה.

קשרי משקיעים בעולם

רוב החברות הציבוריות בעולם המערבי מנהלות פעילות קשרי משקיעים עניפה ומשתמשות בכלים דיגיטליים מתקדמים לצורך שיווק למשקיעים. חברות אלו מבינות את הערך המשמעותי בפעילות קשרי משקיעים ובבניית יחסים ארוכי טווח עם המשקיעים, באופן שיוצר אמון ומחויבות כלפי החברה, הנהלתה והאסטרטגיה שלה. יחסים אלה גורמים למשקיעים להאמין בחברה, להמשיך להחזיק במניותיה (גם בתקופות משבר) ולמשקיעים חדשים - לקבל החלטה על השקעה בחברה.

עבור חברות הרשומות למסחר בבורסה בתל אביב, זוהי ההזדמנות להצטרף ולפעול על פי הסטנדרטים הבינלאומיים. פעילות זו נועדה להגביר את החשיפה לתוצאות ולתחזיות החברה, לסייע לגייס משקיעים חדשים ולחזק את הקשר עם המשקיעים הקיימים.

קשרי משקיעים – בזמן משבר

פעילות קשרי משקיעים קבועה מאפשרת לחברה להתמודד טוב יותר עם משברים. חברות המחזיקות במערך מיומן של קשרי משקיעים יכולות לשלוט באופן העברת המידע למשקיעים והכיסוי התקשורתי שלהן, מה שמסייע להן להתמודד ולתקשר את המידע גם בעיתות משבר. פתיחות, שקיפות ואמינות הבאים לידי ביטוי בעבודת IR טובה, שומרים על אמון המשקיעים גם בזמנים קשים ואף מייצרים הזדמנויות לחיזוק הקשר מול שוק ההון. בזמן גאות בשוק ההון, IR המנוהל היטב, יכול לסייע רבות לחשיפת פעילות החברה וכפועל יוצא, לשקף מחיר הוגן וחיובי למניה.

קשרי משקיעים - למה זה חשוב?

נאמנות המשקיעים

שמירה על בסיס המשקיעים הקיים
בתקופות שיא ובתקופות משבר

כיסוי אנליסטי

הרחבת היקף ואיכות הכיסוי
האנליסטי בקרב פעילי שוק ההון

תמיכה באירועי הון

תמיכה באירועי הון של החברה, כגון: הנפקת
ניירות ערך, רואד שואו, מיזוגים ורכישות ועוד

גיוס כספים

גיוס כספים בקלות וביעילות
ממשקיעים קיימים וחדשים

סחירות ושווי הוגן

הגדלת סחירות המניה ושוויה,
כך שישקף את ערך החברה

משקיעים בינלאומיים

הגדלת בסיס המשקיעים של החברה
גם למשקיעים הבינלאומיים

מרכז מידע

ריכזנו לשימושכם, מידע מקצועי ומעשי על תחום קשרי המשקיעים בארץ ובעולם.
מידע זה יסייע לכם בעבודתכם היומיומית ומשמש מקור להקניית כלים מקצועיים ומעשיים בפעילות קשרי המשקיעים בחברה.
  • Case Studies
  • מאמרים
  • דוגמאות לאתרי IR
  • שאלות ותשובות

מקרה מבחן - גזית גלוב

"שוק ההון הישראלי היה ונשאר השותף הבכיר של גזית גלוב ובעזרתו צמחנו וגדלנו מחברה עם מרכז מסחרי אחד בשנת 1991, לחברה, שהיום, היא חלק ממדד ת"א–35, עם מעל 400 מרכזים מסחריים. יצירת ערך הוא היעד של כל חברה ציבורית. שקיפות ודיאלוג תמידי עם משקיעים הוא המרכיב הסודי שעוזר לחברות להביא לידי ביטוי את הצלחתן, באמצעות הצפת השווי ועליה במחיר המניה”
נדב כהן, מנהל קשרי משקיעים בגזית גלוב, מספר על הפעילות העניפה של חברת הנדל"ן, בכל הקשור לקשר עם המשקיעים ועל התרומה האדירה לצמיחתה של החברה.
להמשך קריאה על מקרה מבחן - גזית גלוב

ארגז כלים

בחלק זה ריכזנו עבורכם מגוון פתרונות דיגיטליים לניהול קשרי משקיעים, כמקובל בישראל ובעולם. פתרונות אלה מאפשרים לקדם פעילות קשרי משקיעים יעילה ונרחבת, תוך שמירה על שקיפות מול שוק ההון, בהתאם לתקציב ולמשאבי הזמן העומדים לרשותכם.

לידיעתכם, להלן מספר כללים חשובים בהקמת מערך קשרי משקיעים יעיל ואיכותי

  • רוב הכלים הדיגיטליים ניתנים להפעלה וניהול באופן עצמאי, בעזרת החברות המספקות אותם או באמצעות חברה המתמחה בתחום קשרי משקיעים. רצוי למנות עובד בארגון שיהיה אחראי על הפעילות מול חברות ה- IR או על הפעלת הכלים באופן עצמאי.
  • שימוש באמצעים הדיגיטליים מחייב תחזוקה שוטפת של כל המידע המתפרסם אודות החברה, חדשות ואירועים מהותיים וכל מידע המסייע להיכרות מעמיקה של שוק ההון והמשקיעים עם החברה.
  • חשוב לתחזק באופן שוטף את הפעילות מול הגורמים הרלבנטיים בשוק ההון ולייצר מולם באמצעים דיגיטליים שיחות ועידה, הפצת הודעות לרשימות תפוצה ועוד.
  • להזכירכם, אמצעים דיגיטליים הם כלים המסייעים לחברה בנוסף לתכנון ארוך טווח של פעילות קשרי המשקיעים ואסטרטגיית החשיפה של החברה.
    כמו כן, באתר תוכלו להיעזר במידע על חברות קשרי המשקיעים הפועלות בישראל, במידה ואתם מעוניינים לעבוד עם חברה מקצועית בתחום.

צרו קשר

לפרטים נוספים ולתיאום פגישה לחצו כאן לפרטים נוספים ולתיאום פגישה
או התקשרו: אורנה גורן 076-8160405/341