מקפצה להמשך הפעילות בחו"ל

מטבע הדברים, חברות בתחומי הטכנולוגיה והביומד נמצאות תמיד עם הפנים לעולם הגדול. רישום והנפקה בבורסה לניירות ערך בתל-אביב מאפשרת להן להבשיל לכדי בגרות ומסייעת להן במאמצים להרחבת הפעילות גם בחו״ל.

מו"פ ישראלי - הצלחה עולמית

72
מניות
נסחרות מתחום הטכנולוגיה
43
מניות
נסחרות מתחום הביומד
40
מניות הייטק
נסחרות ברישום כפול
*נכון ל-31.12.2018

מתחילים בתל אביב

להנפקה בבורסה לניירות ערך בתל-אביב יש יתרונות רבים על הנפקה בחו"ל

עלות נמוכה יותר

כשבאים לבחון את אפשרות ההנפקה בבורסה, חשוב לקחת בחשבון מכלול נושאים, כשנושא עלות ההנפקה הוא אחד המשמעותיים שבהם. הבחירה להנפיק בבורסה לניירות ערך בתל-אביב תתגלה לכם כמשתלמת יותר. עלויות ההנפקה נמוכות משמעותית בהשוואה לארה"ב ולאירופה, ועלויות "התחזוקה" השוטפת נמוכות באופן ניכר לעומת העלויות בחו"ל.נראות גדולה יותר

רוב החברות הישראליות הנסחרות בארה"ב נחשבות לקטנות ביחס לשוק האמריקאי ולכן מתקשות לעורר עניין בקרב המשקיעים והאנליסטים בארה"ב. בבורסה לניירות ערך בתל-אביב לעומת זאת, הן נחשבות לחברות בינוניות ונכללות במדדים המובילים. הכניסה למדדים מספקת חשיפה גבוהה ותורמת לסחירות המניות. תעודות הסל וקרנות הנאמנות העוקבות אחר מדדי הבורסה, חייבות לרכוש את המניות הכלולות במדדים השונים כחלק ממדיניות ההתכסות שלהן.יתרון המגרש הביתי

בהנפקה בחו"ל, חברות קטנות ובינוניות אשר אינן מצליחות לעמוד בצפי הצמיחה החזוי בזמן קצר יחסית לאחר ההנפקה יסבלו מחוסר עניין, אשר יוביל לירידה משמעותית בסחירות ובשווי החברה. המשקיע הישראלי סובלני יותר ומגיב באופן מתון יותר.הבשלה ארוכה יותר

הבורסה בתל-אביב היא המקום הטבעי לחברות ישראליות קטנות ובינוניות, אשר רוצות להרוויח עוד שנים של יצירת ערך והתבגרות לפני הרישום בחו״ל.יתרונות הרישום הכפול

עבור חברות שכבר רשומות ב-NASDAQ, LSE ו-NYSE הבורסה בתל-אביב מספקת פתרון מצוין ופשוט באמצעות הרישום הכפול, כך שהחברה מקבלת את כל יתרונות השוק המקומי בהליך קצר, ללא מאמץ רב מצידה וללא עלויות משמעותיות נוספות.

חידושים

שיתוף פעולה להנפקה דואלית עם הבורסה בסינגפור (SGX)

הבורסה בתל אביב והבורסה בסינגפור חתמו בשנת 2018 על הסכם שיתוף פעולה במסגרתו יוכלו חברות טכנולוגיה ישראליות, בפעם הראשונה, לגייס הון בשני השווקים בעת ובעונה אחת תוך רישום כפול בשתי הבורסות במקביל. האפשרות להנפיק לציבור המשקיעים בו-זמנית תסייע לחברות לקבל הערכות שווי אטרקטיביות הן מציבור המשקיעים הרחב באסיה והן מציבור המשקיעים בישראל.
הבורסות מסייעות לחברות פרטיות בשלב שלפני הרישום למסחר, בתהליך ההנפקה וכן מתן תמיכה למנפיקים לאחר הרישום תוך מינוף היכרות עם פעילים בשני השווקים, צפוי להגדיל את הסחירות במניות אלה ולהגדיל את היצע חברות הטכנולוגיה בשתי הבורסות.
על מנת להיכנס למסלול ההנפקה המשותף ולהנפיק בשני השווקים במקביל, החברה צריכה להנפיק ברשימה הראשית בבורסת סינגפור, Mainboard, ולעמוד בתנאים של אחת משתי החלופות הבאות: שווי שוק של 150 מיליון דולר סינגפורי (כ-212 מיליון דולר) ורווחיות בשנה האחרונה, או שווי שוק של 300 מיליון דולר סינגפורי (220 מיליון דולר) והכנסות בשנה האחרונה. לחברות שלא תעמודנה בקריטריונים אלו, תהיה האפשרות להתחיל בהנפקה בבורסה בתל אביב או בבורסה המשנית בסינגפור, Catalist, ובהמשך לעבור ל MainBoard.
ליצירת קשר לביצוע בדיקה מקדימה

אנליזה מסובסדת

הבורסה לניירות ערך בשיתוף המדען הראשי מזמינים חברות אשר מניותיהן נכללות בענפי טכנולוגיה וביומד שכבר נסחרות בבורסה או טרום IPO, ליהנות משירותי אנליזה מחברות מחקר בינלאומיות מובילות במחיר מסובסד.

מטרת הסבסוד היא להגביר את הסחירות בחברות הטכנולוגיה. מצד אחד, לספק לחברות תמחור שהולם את הפעילות שלהן ואת הפוטנציאל שלהן בשוק, ומצד שני, להרחיב ולהעמיק את הידע של המוסדיים והציבור כולו.


מה אנחנו מציעים? אנליזה בלתי תלויה בסיוע שיוענק ע"י הרשות הלאומית לחדשנות טכנולוגית (המדען הראשי) והבורסה למשך שנתיים. המסמך יהיה בשפה האנגלית עם תמצית בעברית ובאנגלית, ויכלול הן ניתוח פיננסי והן ניתוח מדעי של החברה, וכן יוצג טווח מחיר יעד לחברה (למעט בחברת pre IPO). עבודות האנליזה יפורסמו באתר מגנ"א (רשות לניירות ערך) ובמערכת של הבורסה המאי"ה (ע"י חברת המחקר) וכן יופצו למשקיעים זרים ע"י חברות המחקר. פרסום עבודת אנליזה על החברה המסוקרת 4 פעמים בשנה לאחר פרסום הדוחות הכספיים ועדכון לאחר דיווח מהותי. הדוח הראשון יהיה מורחב ולאחר שנה, יופק דוח מורחב נוסף.


מה זה דורש מכם? התחייבות לתוכנית האנליזה לתקופה של שנתיים. החברה שלכם תהיה רשאית להעיר לטיוטת עבודת האנליזה קודם פרסומה בנוגע למידע עובדתי בלבד.


*בכפוף לעמידה בתנאי התוכנית, הוראת רשות ניירות ערך והוראת הרשות הלאומית לחדשנות טכנולוגית (המדען הראשי)

היום יותר מתמיד, קל יותר להיות חברה ציבורית בבורסה לניירות ערך בתל אביב

בשנים האחרונות הבורסה ורשות ניירות ערך הוציאו שורה של הקלות וחידושים לחברות קטנות ולחברות המנפיקות לראשונה. תכנית ההקלות הינה חסרת תקדים ונועדה להקל על חברות המנפיקות לראשונה בבורסה. הקלות וחידושים אלו מפשטים את תהליך ההנפקה ומוזילים את העלויות השוטפות לחברה בשנותיה הראשונות כחברה בורסאית.

סיפור הצלחה

חברת מזור רובוטיקס

החברה עוסקת בפיתוח ייצור ושיווק מכשור רפואי לניתוחים.

2007

  • החברה גייסה 40 מיליון ₪ בהנפקת מניות וכתבי אופציה
  • שווי שוק בהנפקה - 118 מיליון ש״ח

2013

  • החברה גייסה 166 מיליון ש״ח בהנפקה בנאסדק
  • שווי שוק בבורסה בתל אביב ערב הרישום 1.1 מיליארד ש״ח

2017

  • הסכם מסחרי והסכם השקעה עם ענקית המכשור הרפואי הבינ"ל מדטרוניק.

2018

  • בדצמבר 2018 השלמת מיזוג ורכישה ע״י מדטרוניקס
לוגו חברת מזור רובוטיקס

שווי שוק במועד המיזוג

6.1

מיליארד ש״ח

תשואת המניה 1,113%

*תשואה ממועד ההנפקה בבורסה בתל-אביב ועד המחיקה ב-23.12.2018

בואו להכיר מקרוב את אפשרויות גיוס ההון בבורסה לניירות ערך בתל-אביב.

בפגישה נשמח להכיר אתכם ואת חברתכם, על מנת להתאים לה את המסלול הנכון לקפיצת המדרגה הבאה.

לפרטים נוספים:
ליאור נבון -052-8322621
מנהל המכירות ופיתוח שווקים
liorn@tase.co.il